projektyprojekty

Ethnopopmix

Přirozeným vývojem došlo k tomu, že jsme svůj repertoár začaly obohacovat nejdříve o starou hudbu v modernějších harmonických sazbách (Cantigas de Santa Maria) a postupně i o převzaté písně současných českých i zahraničních interpretů (Värttinä, Jiří Korn, J. Cimrman..). Ethnopopmix je naším nejžádanějším programem. Absolvovaly jsme s ním již desítky koncertů a v dubnu 2007 vznikne jeho studiová nahrávka. Ukázky si poslechněte v sekci demo.

celý článek >>

Duchovní hudba

Brécy pravidelně účinkují na mších v kostelech Sv.Ducha a Sv.Haštala na Starém městě pražském. V průběhu roku pořádají klasické koncerty v chrámových prostorách nejen v Praze. S duchovním repertoárem z období středověku, renesance a baroka vystupují také při svatbách, křtinách a jiných příležitostech. Podílejí se na společných koncertních vystoupeních s dalšími hudebními tělesy; projektech multimediálních i tradičních, s orchestrem či jinými sbory.

celý článek >>

Píseň písní

Multimediální projekt Píseň písní vyšel z nastudování renesanční polyfonie Canticum Canticorum od G. P. da Palestriny. Původní představení bylo realizováno jako celovečerní zahradní slavnost u bazénu stylizovaného do podoby orientálních lázní. Výtvarná poetika byla inspirována evropskou představou o vizuální kultuře předního východu z přelomu 19. a 20. století. Chůze zahradou mezi diváky, balancování na lávkách nad bazénem a nakonec choreografie přímo ve vodě; to vše s živým zpěvem a v těsné blízkosti diváků mělo spolu s kostýmy, barvami a vůněmi zapůsobit na všechny divákovy smysly.

celý článek >>

<<   >>

Nejbližší koncerty

všechny koncerty
 

Patička stránky